ÚOP v Pardubicích
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Kubistický lázeňský pavilon v Bohdanči a východočeské dílo Josefa Gočára v kontextu moderní evropské architektury

27.11.2014 , 6.12.2014 | prohlídka, prezentace ..., přednáška | okres Pardubice | Lázně Bohdaneč, Pardubice
Lázně - přednáška a procházka [1] 85x120
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Pardubicích zve na přednášku Mgr. Pavla Panocha, Ph.D. (Ústav historických věd, Filozofická fakulta Univerzity Pardubice), věnovanou dílu architekta Josefa Gočára, jedné ze stěžejních osobností novodobé české kultury. Přednáška se koná ve čtvrtek 27. listopadu 2014 v 17.30 hodin v sále budovy čp. 5 na Příhrádku a v sobotu 6. prosince na ni naváže komentovaná prohlídka Lázní Bohdaneč.

Přednáška se koná u příležitosti Roku lázeňské architektury Čech, Moravy a Slezska a navazuje na náš jarní přednáškový cyklus. Vybrané realizace Josefa Gočára, vztahující se k území Pardubického (a zčásti také Královéhradeckého) kraje, budou představeny s důrazem na témata prostupující celou Gočárovou tvorbou: kreativitu navazující na lokální stavební tradici, respektující vztah nového díla k okolní starší historické zástavbě a hledání nadčasového výrazu forem, tvarů, materiálu.

Na přednášku naváže v sobotu 6. prosince komentovaná prohlídka lázeňského areálu (viz informační leták), kterou pořádáme ve spolupráci s kolegy z Léčebných lázní Bohdaneč.

Kontakt:

  • Mgr. Zuzana Růžková, NPÚ, ÚOP v Pardubicích (pracovnice vztahů k veřejnosti, redaktorka), e-mail: ruzkova.zuzana@npu.cz, tel. 724 663 648
  • Informace o novinkách a aktualitách týkajících se (nejen) památek a památkové péče v Pardubickém kraji můžete sledovat také na Facebooku naší organizace. Stačí kliknout na symbol To se mi líbí a všechny aktuality se budou propříště zobrazovat i na vaší zdi. Na Facebooku budou rovněž zveřejňovány fotografie z našich akcí.
http://www.pruzkumypamatek.cz/rla/


Metadata ke zprávě

Vloženo
21.11.2014 00:44
Vložil
NPÚ, ÚOP v Pardubicích
pořadatelé
Témata
akce pro veřejnost, architektura, historie, odborné akce
číslo
15402
Novinka na mapě
Vyhledání cesty
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit