ÚOP v Pardubicích
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Poklady knihovny pardubického pracoviště NPÚ nově v Souborném katalogu ČR

11.11.2014 | sdělení, informace | okres Pardubice | Pardubice
Knihovna přispívá do Souborného katalogu ČR, foto - NK ČR 160x120
Minulý týden zažilo pardubické pracoviště NPÚ, zejména naše knihovna, významnou událost. V úterý 11. listopadu navštívily Příhrádek zástupkyně Národní knihovny ČR, které poskytly naší knihovnici přístup do Souborného katalogu ČR. Uživatelé z celé České republiky tak mohou nyní v seznamu obsahujícím téměř šest milionů záznamů českých a zahraničních monografií, periodik a dalších speciálních dokumentů nalézt rovněž informace o klenotech nacházejících se v naší odborné knihovně.

Elektronická databáze Souborného katalogu ČR soustřeďuje informace o dokumentech rozesetých v knihovnách a institucích po celé České republice. Každý čtenář, který potřebuje vyhledat určitou publikaci či periodikum, tak může z pohodlí domova zjistit, v kterých knihovnách je požadovaný titul k dispozici. Systém rovněž umožňuje propojit se s lokálními katalogy knihoven (vlastníků titulu), a získat tak aktuální informaci o dokumentu (např. zda je okamžitě k dispozici, nebo zda je právě vypůjčen).

Díky možnosti zapojit se do tohoto velkolepého projektu se naše knihovna zase o krůček přiblížila všem badatelům z řad odborné i neodborné veřejnosti. "Pro mě osobně je možnost připojování našich záznamů do Souborného katalogu ČR prestižní záležitostí, která rozšiřuje služby naší knihovny směrem k veřejnosti. Přeji si, aby se naše pracoviště dostalo do povědomí čtenářů jako organizace s úžasným knižním fondem zaměřeným na dějiny, památky a památkovou péči. Ostatně předpoklad, že máme opravdu co nabídnout, se znovu potvrdil i během mého školení pro přístup do databáze. V momentě, kdy byla do systému zadána publikace Kutná Hora: královské a svobodné město z roku 1903, se ukázalo, že touto publikací v současné době ze všech přispívajících institucí disponujeme pouze my a Národní knihovna v Praze," uvedla Bc. Zdeňka Kratochvilová, knihovnice NPÚ, ÚOP v Pardubicích.

Informační letáček odborné knihovny a odborné spisovny NPÚ, ÚOP v Pardubicích
Webové stránky knihovny a přístup k elektronickému katalogu

Kontakt:

  • Mgr. Zuzana Růžková, NPÚ, ÚOP v Pardubicích (pracovnice vztahů k veřejnosti, redaktorka), e-mail: ruzkova.zuzana@npu.cz, tel. 724 663 648
  • Informace o novinkách a aktualitách týkajících se (nejen) památek a památkové péče v Pardubickém kraji můžete sledovat také na facebooku naší organizace. Stačí kliknout na symbol To se mi líbí a všechny aktuality se budou propříště zobrazovat i na Vaší zdi. Na Facebooku budou rovněž zveřejňovány fotografie z našich akcí.


Metadata ke zprávě

Vloženo
18.11.2014 11:39
Vložil
NPÚ, ÚOP v Pardubicích
pořadatelé
Témata
informační systémy, knižní fondy, prezentace NPÚ
číslo
15389
Galerie obrázků

Souborný katalog ČR

dne
18. 11. 2014
Možnosti řazení

Knihovna přispívá do Souborného katalogu ČR - návštěva z Národní knihovny

dne: 18. 11. 2014

Knihovna přispívá do Souborného katalogu ČR - školení na Příhrádku, foto - NK ČR

dne: 18. 11. 2014

Budova bývalé barokní sýpky, v níž dnes sídlí naše knihovna, foto: M. Krištof

dne: 18. 11. 2014
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit