ÚOP v Pardubicích
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Zámecké návrší v Litomyšli – kámen v dějinách architektury

18.11.2014 | prohlídka, prezentace ... | okres Svitavy | Litomyšl - zámek
Státní zámek Litomyšl 2 160x107
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Pardubicích a Městská knihovna Litomyšl srdečně zvou všechny milovníky památek, historie a tajemna na netradiční prohlídku státního zámku v Litomyšli, která se uskuteční v úterý 18. listopadu od 17 hodin.

Komentovaná prohlídka je součástí přednáškového cyklu nazvaného Litomyšl známá i neznámá a koná se v návaznosti na jedno ze stěžejních letošních témat Národního památkového ústavu nazvaného Kámen v památkové péči. Návštěvníci budou mít možnost navštívit běžně nepřístupné prostory, včetně nejstaršího zámeckého sklepení. Odborný výklad a doprovod na cestě za poznáním tajů litomyšlského zámku poskytne návštěvníkům Ing. arch. Eliška Racková z Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Pardubicích.

Prohlídku je nutné z kapacitních důvodů předem rezervovat na telefonním čísle 461 612 068 nebo e-mailem na adrese kroulikova@knihovna.litomysl.cz.
Sraz účastníků akce bude v 17 hodin před zámeckým infocentrem.

Kontakt:

  • Mgr. Zuzana Růžková, NPÚ, ÚOP v Pardubicích (pracovnice vztahů k veřejnosti, redaktorka), e-mail: ruzkova.zuzana@npu.cz, tel. 724 663 648


Metadata ke zprávě

Vloženo
13.11.2014 09:27
Vložil
NPÚ, ÚOP v Pardubicích
pořadatelé
Témata
akce pro veřejnost, architektura, odborné akce
číslo
15375
Novinka na mapě
Vyhledání cesty
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit