ÚOP v Pardubicích
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Vysoká u Javorníku. Několik poznámek k vývoji půdorysu a zástavby vesnice

8.11.2014 | přednáška | okres Pardubice | Pardubice
Vysoká u Javorníku, foto - Zuzana Vařeková 160x120
Srdečně vás zveme na přednášku Mgr. Zuzany Vařekové z NPÚ, ÚOP v Pardubicích, na níž budou prezentovány výsledky plošného průzkumu vesnice Vysoká u Javorníku provedeného v roce 2013. Akce se uskuteční v sobotu 8. listopadu od 15 hodin a všichni návštěvníci jistě ocení, že bude pronesena "in situ" - v čp. 1 ve Vysoké.

Vysoká představuje zajímavou ukázku vesnice novověkého založení, která byla vysazena jako dominikální řemeslné sídlo v závěru 17. století z popudu hraběte Jana Fridricha z Trautmansdorffu. Cílem plošného průzkumu bylo upřesnit založení vesnice, její stavební historii a vývoj jednotlivých staveb zasazených do kontextu obecného vývoje lidové architektury.

Průzkum vesnice byl zpracován v rámci výzkumného úkolu DRKVO: Výzkum nemovitých památek v ČR. Aktuální metodické otázky průzkumu a dokumentace, ohrožené druhy památek a jejich vybrané exempláře schválené Ministerstvem kultury ČR (info).

  • Kontakt: Mgr. Zuzana Růžková, NPÚ ÚOP v Pardubicích (pracovnice vztahů k veřejnosti, redaktorka), ruzkova.zuzana@npu.cz, tel.: 724 663 648
  • Informace o novinkách a aktualitách týkajících se (nejen) památek a památkové péče v Pardubickém kraji můžete sledovat také na facebooku naší organizace. Stačí kliknout na symbol To se mi líbí a všechny aktuality se budou propříště zobrazovat i na Vaší zdi. Na Facebooku budou rovněž zveřejňovány fotografie z našich akcí.


Metadata ke zprávě

Vloženo
4.11.2014 15:41
Vložil
NPÚ, ÚOP v Pardubicích
pořadatelé
Témata
akce pro veřejnost, architektura, dokumentace památek, lidová kultura, odborné akce, prezentace NPÚ, věda, výzkum, vývoj
číslo
15352
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit